Holandia

Holandia. Uczymy się robić słynny holenderski ser

Dlaczego warto wybrać się z nami do Holandii?

Wspólnie z nami, z otwartym sercem i umysłem, wyrusz do słynnej krainy wiatraków, tulipanów i liberalnych obyczajów! Ten dostatni, zachodnioeuropejski kraj, którego duża część została wydarta morzu i leży pod jego powierzchnią, to bogactwo zieleni, spokoju i protestanckiego porządku! My znamy jednak inne, bardziej szalone oblicze Holendrów i to na nich się koncentrujemy poznając pozornie obcą nam holenderską rzeczywistość …

Co Cię czeka po drodze?

Amsterdam – klimaty miasta wolności. W holenderskiej stolicy na własne oczy poczuj jej kontrasty. Popłyń kanałami, zajrzyj do kupieckich domów z cegły, szturmem weź królewskie rezydencje w tym mieszczańskim pejzażu.

Gdzie zachowały się relikty „złotego wieku” czyli dawnego imperium kolonialnego? Skąd wziął się i jaki jest naprawdę holenderski liberalizm? Jak żyje na co dzień jaskrawoczerwona dzielnica „lekkich obyczajów” i coffee-shopów? Poznaj codzienność holenderskich kwiaciarzy, zajrzyj na najstarszą giełdę florystyczną świata. Zgłęb tajniki szlifowania największych diamentów świata. Chcesz napić się prawdziwego Heinekena w starym amsterdamskim pubie? Mamy to również w planie.

Zaandam – poczuj kwintesencję starej, rolniczej Holandii zwiedzając to urokliwe, kolorowe i bardzo czyste miasto, poprzecinane wieloma kanałami. Wybierz się z nami do zabytkowej wioski sprzed wieków i odkryj perełki starej zabudowy, klimat przedsiębiorczości i kupieckiej inwencji. W chałupach nad kanałami czekają na Ciebie tradycyjnie ubrani i pracujący rzemieślnicy a tuż obok nich rude, włochate krowy o długich rogach …

Alkmaar – przechadzając się uliczkami spokojnej Starówki naciesz oko niezliczoną ilością oryginalnych, kolorowych domów i zabytków, które pamiętają początki miasta z X wieku. Wybierz się do stolicy holenderskich serów aby przespacerować się po tym starym grodzie i zobaczyć jak typowi Holendrzy spędzają weekend. W programie również leniwy, niedzielny rejs starymi kanałami Alkmaaru!

Lejda – postaw stopę w samym sercu Holandii, w połowie drogi między Amsterdamem a piaszczystymi plażami Morza Północnego, pośród jezior i kanałów ujrzysz wiosną różnobarwne kobierce kwitnących kwiatów! Zabytkowe Miasto Rembrandta mieści kwiatowy skarb, którego nie pominiemy: słynne, rozległe ogrody pałacowe Keukenhof, gdzie w starych, wytwornych założeniach parkowych ujrzysz ponad 7 milionów kwitnących kwiatów, a samych odmian tulipanów naliczysz ponad 800 …

Breda – odwiedź z nami ten stary, kupiecki gród na południu Holandii, gdzie zachwycisz się spokojnym i tajemniczym klimatem wspaniałych dzieł architektury. Stoi tutaj stary imperialny kasztel oraz emanujące nieziemskim spokojem zabytkowe założenie klasztorne Begijnhof. Chwila zadumy nad bohaterską chwałą polskich żołnierzy, których wiele poległo tu w 1944 roku walcząc o wyzwolenie Holandii spod hitlerowskiej okupacji.

Rotterdam – przejdź przez holenderską bramę na świat i odkryj główny port handlowy Europy Zachodniej, który zdaniem wielu Holendrów „zarabia pieniądze” na dobrobyt całego kraju. Nowoczesna stolica biznesu zadziwia innowacyjną, świeżą architekturą, pośród której bryluje stary Ratusz, cudem ocalały z pożogi II Wojny Światowej. Oryginalną i dynamiczną perspektywę tego miasta zobaczysz – wyrzucony pod niebiosa, na platformie słynnego Euromasztu!

To tylko garstka atrakcji, jakie mamy Tobie do zaoferowania!

PODOBNE PRODUKTY

Escape & Explore Club Sp. z o.o.

 • Siedziba:
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Polska

 • Punkt sprzedaży:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Polska
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

 • Headquarters (head Office):
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Poland

 • Branch:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Poland
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

CONTACT WITH US

© Copyright 2017 by Escape & Explore Club Sp. z o.o.