Portugalia

Portugalia. Weź udział w winobraniu w najstarszym regionie winiarskim świata

Dlaczego warto wybrać się z nami do Portugalii?

U ujścia złotej rzeki, nad błękitnym oceanem, jest miasto i wino o tej samej nazwie… Porto!

O wspaniałości tego miasta świadczy fakt, że najstarsza dzielnica, stare miasto, zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Życie toczy się tu wolno, a sami mieszkańcy określają swoją ojczyznę jako ziemię łagodnych obyczajów. Każda dzielnica jest inna, każde miejsce ciekawe. Dodatkowym atutem jest ocean, nad brzegiem którego można odpocząć od miejskiego zgiełku. Najpopularniejszym miejscem zarówno dla mieszkańców jak i turystów jest Ribeira – pulsująca życiem, przylegająca do rzeki dzielnica miasta. Tutaj przypływają i odpływają statki, tu roi się od kawiarni i sklepów z pamiątkami, tu na drugim brzegu produkuje się w olbrzymich ilościach przepyszne wino Porto. Porto zaskakuje i jednocześnie zachwyca różnorodnością. Czas zasmakować jednego i drugiego…

To tutaj, na zachodnim krańcu Europy, dla starożytnych kończyła się Ziemia! Wyjątkowe położenie Portugalii miało decydujący wpływ na wielkie wyprawy odkrywcze i badawcze, dzięki którym to właśnie ten naród w okresie swojej renesansowej ekspansji stworzył światowe imperium kolonialne.

Kraj, w którego świadomości, pomnikach historii i dziełach kultury, trwa wciąż pamięć niegdysiejszej potęgi, znaczenia i bogactwa. To wyjątkowo piękna część Europy, bogata zarówno w rzeki, lasy i doliny na północy, jak i urozmaiconą linię brzegową, obejmującą plaże, klify i jaskinie na południu.

Porto – słodkie wino nierozłącznie związane z historią samego miasta Porto, jak i z pewnością najsłynniejsze wino Portugalii, wciąż pozostaje symbolem tego kraju. Niewątpliwie jest to także najbardziej znane wzmacniane wino na świecie, które podbiło serca i zdobyło uznanie na wszystkich kontynentach. Porto powstaje wyłącznie na obszarze ok. 250 tys. hektarów obejmującym dolinę Douro i jej dopływy. Dolina Douro, to niesamowite widoki chowającej się między górami rzeki Douro, to urokliwe miasteczka, z zachwycającymi azulejos na ścianach kościołów i stacji kolejowych, to żywa regionalna kuchnia. Przez wieki, wzdłuż stromych brzegów rzeki, utworzono tysiące wąskich tarasów pod uprawę winorośli. Ten unikatowy krajobraz, od roku 2001, wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zajmuje ok. 26 milionów hektarów, co stanowi 10% powierzchni wszystkich upraw winorośli w Portugalii. Tradycja produkcji wina w regionie Alto Douro liczy sobie blisko 2000 lat

Vila Nova de Gaia to głównie miejsce produkcji porto. To tutaj położone są magazyny-piwnice większości wytwórców tego szlachetnego trunku. Wino, które przez zimę leżakuje w winnicach, na wiosnę transportowane jest do miasta, by tam w kadziach i beczkach spokojnie się starzeć.

Nieważne, czy jesteś miłośnikiem wina, czy nie, nic nie przebije porannego  widoku  słońca delikatnie muskającego winnice na otaczających dolinę wzgórzach. Douro Valley jest chyba najpiękniejszym regionem w Portugalii.

Zapraszamy Cię do raju Bachusa!

Co Cię czeka po drodze?

Poznaj kunszt sztuki wyrobu i smakowania najlepszych win, delektuj się ekscytującą atmosferą i zapachami winobrania na słonecznych tarasach słynnej Złotej Rzeki, poczuj codzienność portowych nabrzeży starego Porto, atlantyckich twierdz z XVII wieku i majestatycznych wnętrz imperialnych pałaców. Do tego niesamowite cuda portugalskich kucharzy!

To tylko garstka atrakcji, jakie mamy Tobie do zaoferowania!

PODOBNE PRODUKTY

Escape & Explore Club Sp. z o.o.

 • Siedziba:
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Polska

 • Punkt sprzedaży:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Polska
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

 • Headquarters (head Office):
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Poland

 • Branch:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Poland
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

CONTACT WITH US

© Copyright 2017 by Escape & Explore Club Sp. z o.o.