Beneluks

Beneluks. Perły Belgii, Holandii i Luksemburga!

Dlaczego warto wybrać się z nami do krajów Beneluxu?

Odkryj z nami serce współczesnej Europy, trzy bratnie krainy na zachodnich rubieżach Europy, które po ostatniej wojnie zapoczątkowały przełomowy dla całego kontynentu proces integracji!

Belgia, Holandia oraz Luksemburg czekają na Ciebie!

Stworzona w latach czterdziestych Unia Celna dała początek dzisiejszej Unii Europejskiej. Beneluks to jednak coś więcej niż symbol postępu i nowoczesności – to jeden z najbogatszych i najbardziej rozwiniętych regionów świata, który pieczołowicie chroni swoje dziedzictwo kulturowe, starą, kupiecką zabudowę i tradycje, a przede wszystkim klimat – wspomnijmy zatem tradycyjne holenderskie warsztaty i rzemiosła, wiatraki na zielonych polderach, pola usiane milionami tulipanów, czy sunące leniwie po starych kanałach Niderlandów zabytkowe łodzie … Trzeba wreszcie posmakować niedoścignionej belgijskiej czekolady i rozkosznych piw w lokalnych pubach Luksemburga. To trzy dostojne królestwa Zachodu, które kochają przeszłość, spokój ale i … obyczajową swobodę.

Co Cię czeka po drodze?

Luksemburg – złóż wizytę w jednym z najmniejszych państw świata, wplecionym ukrycie pomiędzy potężną Francję, Niemcy i Belgię. Wielkie Księstwo Luksemburga, niczym przed wiekami, żyje starym, powolnym rytmem pośród wąskich i krętych dróg przeplatających zielone wzgórza i doliny rzek krainy rodem z baśni Grimma… Również historia okazała się łaskawa dla Luksemburga, dlatego z podziwem ujrzymy dziś także jego bogate, współczesne oblicze – to przecież jeden z najbogatszych krajów świata, który z umiłowaniem strzeże swych tradycji i nieodkrytych zakamarków – skarbów przeszłości!

Bruksela – odkryj oryginalną i pełną kontrastów stolicę Królestwa Belgii oraz całej zjednoczonej Europy! Jak wiemy Bruksela jest siedzibą niezliczonych, poważnych instytucji, ale oprócz tego, że zobaczymy na własne oczy znane nam z telewizji nowoczesne budynki to wyruszymy na odkrycie samego miasta, które definiują dziś kontrasty: frywolny i zdobny żywioł francuskości ściera się tu z flamandzką praktycznością i prostotą, a stare brukselskie kamienice kupieckie sąsiadują z coraz to wymyślniejszymi wysokościowcami ze szkła i kolorowych materiałów… Wyruszymy również na poszukiwanie rzeki Senne, która dziwnym trafem coraz bardziej znika pod brukselskimi bulwarami…

Brugia – poczuj kwintesencję kolonialnej Belgii odwiedzając stary, hanzeatycki port, który stał się przed wiekami pierwszą giełdą Europy! Płynąc starymi, miejskimi kanałami łączącymi Brugię z Morzem Północnym ujrzysz perły architektury, które wespół z niespiesznym trybem życia mieszkańców tworzą niesamowity klimat handlowej Europy sprzed wieków… Wiadomość dla smakoszy – Brugia to czekoladowa stolica Belgii, która na każdym kroku kusi jej niesamowitymi odmianami…

Antwerpia – zobacz drugi największy port morski Europy z jego starą, bogatą Starówką! To tutaj od wielu lat mieści się światowe centrum produkcji ozdobnych diamentów. Bogata, portowa metropolia z dużą, pulsującą dzielnicą żydowską to symbol belgijskiej otwartości na świat i kulturalna wizytówka całego Królestwa, szczycąca się swoim słynnym obywatelem – Peterem Paulem Rubensem – którego muzeum znajduje się w starych kamienicach będących niegdyś własnością malarza.

Haga – odwiedź historyczną rywalkę stołecznego Amsterdamu, tę starą, nadmorską metropolię, która stała się siedzibą rządu, parlamentu, rodziny królewskiej oraz ważnych instytucji międzynarodowych, m.in. Trybunału Sprawiedliwości. Haga istnieje od XIV wieku, miastu dał początek zamek hrabiów holenderskich. Wojny światowe nie oszczędziły miasta, jednak dziś znów imponuje starym, kupieckim wdziękiem. Góruje nad nim pałac królewski ze słynną Salą Rycerską, ratusz, liczne muzea i świątynie.

Zaanse Schans – poczuj kwintesencję starej, rolniczej Holandii zwiedzając urokliwe, kolorowe i poprzecinane wieloma kanałami tereny – ostoja życia i zieleni pod poziomem morza. Wybierz się z nami do zabytkowej wioski Zaanse Schans i odkryj perełki starej zabudowy, sielski klimat i oryginalne wiatraki.

Amsterdam – na własne oczy zobacz kontrasty holenderskiej stolicy spacerując wzdłuż jej niezliczonych kanałów. Architektura i dostojny klimat królewskiej rezydencji, muzeów słynnych malarzy oraz kupieckich siedzib na amsterdamskiej starówce przypominają o „złotym wieku” dawnego imperium kolonialnego ale tuż obok zaskoczy Cię nieskrępowana swoboda i liberalizm Holendrów – zajrzymy do jaskrawoczerwonej dzielnicy „lekkich obyczajów”, a może też do słynnych coffee-shopów. Na koniec naciesz oko kwiatową feerią barw i form na najstarszej giełdzie florystycznej świata, mekki kwiaciarzy z całego świata!

To tylko garstka atrakcji, jakie mamy Tobie do zaoferowania!

PODOBNE PRODUKTY

Escape & Explore Club Sp. z o.o.

 • Siedziba:
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Polska

 • Punkt sprzedaży:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Polska
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

 • Headquarters (head Office):
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Poland

 • Branch:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Poland
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

CONTACT WITH US

© Copyright 2017 by Escape & Explore Club Sp. z o.o.