Kazachstan

Kazachstan. Tam gdzie przeszłość łączy się z przyszłością a tradycja z nowoczesnością …

Dlaczego warto wybrać się z nami do Kazachstanu?

Średniowieczny szlak jedwabny, skrzyżowanie interesów pomiędzy Europą, Bliskim Wschodem, Indiami i Chinami. Każda wielka cywilizacja i religia pozostawiła tu coś po sobie. Żadnej z nich nie można odmówić rozmachu, co idealnie komponuje się z dzisiejszą, wciąż postradziecką monumentalnością miast dawnej republiki rad.

Choć Kazachstan to stosunkowo młode państwo, jego mieszkańcy zdążyli wykształcić już bogatą kulturę biesiadowania. Współczesna sztuka kulinarna kraju oparta na bazie mięsa, to mieszanka smaków ponad stu grup etnicznych zamieszkujących stepowe równiny, dziką tajgę i niskie pasma górskie. Spróbujesz najważniejszej kazachskiej potrawy jaką są manty, czyli pokaźnego rodzaju mięsne pierożki a beszbarmak, którego głównym składnikiem jest baranina lub konina, uświetni wspólną uroczystą kolację. Trudno w Środkowej Azji o ciekawszy napój niż kumys czy szubat. Nie możesz opuścić Kazachstanu nie próbując tych mlecznych specjałów, powstałych wskutek fermentacji alkoholowej cukru mlecznego oraz ze sfermentowanego mleka wielbłądzicy.

Co Cię czeka po drodze?

Astana – sen o stolicy… Niespełna 20-letnia stolica Kazachstanu, wybudowana od podstaw pośród kazachskich stepów przy udziale słynnych architektów i urbanistów z całego świata, dziś jest jednym z najnowocześniejszych miast świata. Zaprojektowana z dbałością o każdy szczegół, by rzucić na kolana, nazywana jest powszechnie „Dubajem na stepie”. Symbolem Astany jest wieża Bajterek nawiązująca do kazachskiego mitu o drzewie życia i zniesionym na jego szczycie magicznym jaju.

Ałmaty – leżąca na południu, u podnóża Zailijskiego Ałatua w paśmie Tienszan, dawna stolica Kazachstanu, jawi się nam jako miasto nowoczesne o różnorodnych wpływach kulturowych. Dzisiaj jest największym miastem Kazachstanu a swoje bogactwo zawdzięcza przemysłowi naftowemu. Mimo, że miasto utraciło status stolicy, to wciąż prężnie się rozwija i stanowi centrum kulturalne kraju. Poznaj jedno z najciekawszych miast Kazachstanu, w którym tradycja ściśle wiąże się i idealnie współgra z nowoczesnością. Wraz z jego mieszkańcami pokochaj sztukę życia i skosztuj jego najlepszych darów. Doceń kunszt sztuki wyrobu najlepszych trunków i poczuj boski smak kazachskich koniaków oraz win.

Charyn Canyon  – podróż jeepami do samego serca Kanionu Charyn, jednego z najbardziej egzotycznych miejsc w Kazachstanie. Sami Kazachowie twierdzą, że Charyn Canyon jest „małym bratem” amerykańskiego Wielkiego Kanionu. Położony niedaleko granicy z Chinami, ma długość około 150 km i głębokość dochodzącą do 300 metrów. Mimo iż Charyn Canyon swoją budową przypomina Wielki Kanion, ciągle jest miejscem, jak na swoją wielkość, dzikim i nieodkrytym. Niesamowity krajobraz charakteryzuje się kolorowymi, skalistymi formacjami, które rozświetlają się ognistymi odcieniami różu, brązu i pomarańczy na tle którego wypasają się dzikie konie. Ten widok nie pozostawi Ciebie obojętnym….

Na szlaku malowniczych wąwozów czeka na Ciebie wyjątkowa przygoda. Przekroczysz „drzwi z Kazachstanu” by ujrzeć jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych wąwozów rzeki Turgen, usytuowanych w górach Zaili Alatau. Magiczna przyroda, wodospady, słynne grobowce Sacae, które sięgają 1000 lat p.n.e. oraz niepowtarzalna wyprawa nad Jezioro Issyk, które leży na wysokości 1760 m.n.p.m. i w zależności od pory roku mieni się  przeróżnymi odcieniami błękitu od jasnozielonego do turkusowego.

Bajkonur

W środku Kazachstanu, strzeżone tysiącami kilometrów piachu i suchych traw, mieści się miasto Bajkonur, w którym znajduje się kosmodrom o powierzchni ponad 6 tyś km2. Stąd wyleciała w kosmos Łajka a po niej Gagarin. 56 lat temu, dokładnie 12.04.1961 roku odbył się pierwszy lot człowieka w kosmos. Kosmodrom Bajkonur to pierwszy i jak na razie największy obiekt operacji kosmicznych.

Poczuj się jak prawdziwy kosmonauta na terenie kosmodromu Bajkonur. Stojąc na platformie startowej, tuż obok wyrzutni rakietowej statków kosmicznych nr 2 oraz 1 (miejsce startu Gagarina), jak i rakiety Sojuz, wczuj się w ów kosmiczny klimat . Odwiedź dom, w którym Gagarin spędził ostatnią noc przed startem w kosmos.

To tylko garstka atrakcji, jakie mamy Tobie do zaoferowania!

PODOBNE PRODUKTY

Escape & Explore Club Sp. z o.o.

 • Siedziba:
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Polska

 • Punkt sprzedaży:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Polska
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

 • Headquarters (head Office):
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Poland

 • Branch:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Poland
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

CONTACT WITH US

© Copyright 2017 by Escape & Explore Club Sp. z o.o.