Budapeszt

Budapeszt. W kraju Bratanków...

Dlaczego warto wybrać się z nami na Węgry?

Węgry to jeden z najciekawszych krajów środkowo-wschodniej Europy. Powierzchnia kraju nie przekracza 100.000 km², językiem tym nie mówi się nigdzie indziej na świecie, a węgierskie pieśni ludowe nie przypominają żadnych innych, chociaż naród węgierski już od ponad 1100 lat żyje w sercu Europy.

Ten wciąż tajemniczy kraj w środku Europy wart jest bliższego poznania. Zjawiskowe zamki, stolica kraju – Budapeszt wpisana na Listę UNESCO, największe jezioro Europy Środkowej – Balaton, zasoby wód termalnych czy legendarne wina, stanowią wyjątkowy magnes dla poszukujących niespotykanych nigdzie indziej wrażeń.

Budapeszt stolica Węgier, nie bez powodu uważana jest za jedną z najpiękniejszych w Europie. Magiczne miasto położne nad „pięknym modrym Dunajem” słynie z muzyki cygańskiej, wybornego wina, przepięknych wiszących mostów, unikatowych zabytków oraz uzdrowisk z leczniczymi źródłami, które wyrzucają codziennie 70 mln litrów wody o temperaturze dochodzącej do 77°C.

W Budapeszcie splendor imperium habsburskiego splata się z wpływami orientalnymi i pozostałościami po starożytnych Rzymianach. Dla jednych w Budapeszcie zaczynają się Bałkany, dla drugich to Paryż Wschodu. Tak czy inaczej, zdziwisz się, jak fantastyczne uroki kryje w sobie węgierska stolica…

Co Cię czeka po drodze?

Wzgórze Zamkowe – duch madziarskiej stolicy w prastarym grodzie, który dał początek wspaniałej historii Budapesztu! Odkryj bezcenne i ukochane dla każdego Węgra symbole państwowości – Basztę Rybacką, neogotycki Kościół św. Macieja wraz z Placem Świętej Trójcy! Spójrz na dostojną panoramę Bramy Wiedeńskiej oraz Pałacu Królewskiego. Podziwiaj słynne mosty Budapesztu: Most Wolności, Most Łańcuchowy i Most Elżbiety, za którym rysuje się potężna bryła narodowej świątyni – Bazyliki św. Stefana! To w jej wnętrzach przechowywana jest najważniejsza relikwia Madziarów – zasuszona dłoń króla Świętego Stefana.

Góra Gellerta – ogarnij wzrokiem cały Budapeszt ze słynnego wzgórza, które dla Węgrów symbolizuje trudy walki o wolność kraju. Pomnik Wolności otoczony soczystą zielenią i lekki wiaterek „na wysokości” skłonią nas do zadumy nad pięknem tej starej metropolii i chwili wytchnienia!

Vaci Utca – zdaniem miejscowych być w Budapeszcie to przejść się i zrobić zakupy na Vaci Utca – głównym, budapeszteńskim bulwarze i popularnym miejscu spotkań! Wysoka i dostojna zabudowa biegnąca równolegle do Dunaju jest usiana licznymi restauracjami, kafejkami oraz ekskluzywnymi sklepami.

Dzielnica Rządowa i Parlament – królestwo Orbana? Zajrzyj do wystawnych wnętrz jednego z najstarszych i najbardziej znanych parlamentów Europy, który symbolizuje mocarstwowe aspiracje i sukcesy Węgrów w XIX wieku. Budapeszt był wszak drugą po Wiedniu stolicą Cesarskiego Imperium!

Plac Bohaterów – największy i najważniejszy plac starego Budapesztu, gdzie do dziś naród zbiera się w przełomowych momentach swojej historii, i gdzie w naszych czasach odbywają się liczne demonstracje i pochody. Na centralnym miejscu stoi słynny, ekspresyjny Pomnik Tysiąclecia upamiętniający 1000-letnią historię państwowości naszych bratanków.

Dzielnica Żydowska – przekonaj się o doniosłej roli Żydów w kształtowaniu węgierskiej potęgi podziwiając Wielką Mauretańsko-Bizantyjską Synagogę i dynamiczną zabudowę dawnej Dzielnicy Żydowskiej. Pomniki i tablice przypominają o martyrologii i holokauście Żydów ale duch tej dynamicznej wspólnoty wciąż jest tu obecny!

Rejs po Dunaju – nie można powiedzieć, że było się w Budapeszcie bez przeżycia wspaniałej przygody jaką jest rejs statkiem po szerokim, modrym Dunaju, pod wspaniałymi mostami stolicy z niepowtarzalną panoramą miasta, jaka roztacza się właśnie i tylko znad Dunaju!

To tylko garstka atrakcji, jakie mamy Tobie do zaoferowania!

 

PODOBNE PRODUKTY

Escape & Explore Club Sp. z o.o.

 • Siedziba:
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Polska

 • Punkt sprzedaży:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Polska
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

 • Headquarters (head Office):
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Poland

 • Branch:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Poland
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

CONTACT WITH US

© Copyright 2017 by Escape & Explore Club Sp. z o.o.