Budapeszt

Budapeszt i Wiedeń. Odkryj Perły Dawnego Cesarstwa...

Dlaczego warto wybrać się z nami do Budapesztu i Wiednia?

Kunszt i kontrasty Dawnego Cesarstwa… Dwa bieguny – Budapeszt i Wiedeń?

WĘGRY – większość kojarzy jedynie znane powiedzenie o „naszych bratankach”. Jednak przedziwny i intrygujący język Madziarów jest kompletnie niezrozumiały dla naszych uszu, mimo że rzekomo od 1100 lat wspólnie żyjemy i najlepiej świętujemy w sercu Europy. Jak się rozumieliśmy?

Ten tajemniczy kraj przy bliższym poznaniu ukazuje niezwykłe kontrasty i wschodnią egzotykę! Zjawiskowe zamki i imperialna stolica małego kraju – Budapeszt, największe jezioro Europy Środkowej – słynny w PRL-u Balaton, ukryte w skałach zasoby leczniczych wód termalnych czy wspaniała, pikantna kuchnia z legendarnymi winami, stanowią wyjątkowy magnes dla podróżników lubujących się w kontrastach.

BUDAPESZT – wschodnia Stolica Cesarstwa, nie bez powodu intryguje przybyszów z Zachodu. Magiczne miasto nad „pięknym modrym Dunajem” słynie ze skocznych rytmów, wybornego wina, przepięknych wiszących mostów, imperialnej klasy zabytków oraz uzdrowisk z leczniczymi źródłami, które wyrzucają codziennie aż 70 mln litrów wody o temperaturze dochodzącej do 77°C!

W Budapeszcie odkryjesz niepowtarzalne kontrasty, to tu przez wieki ścierały się charaktery wschodniej i zachodniej Europy. Efektem tego jest splendor imperium habsburskiego przeplatający się z wpływami orientalnymi i pozostałościami po starożytnych Rzymianach. Dla jednych w Budapeszcie zaczynają się Bałkany, dla drugich to Paryż Wschodu. Tak czy inaczej, zdziwicie się, jak fantastyczne uroki kryje w sobie węgierska stolica…

Co Cię czeka po drodze?

Wzgórze Zamkowe – duch madziarskiej stolicy w prastarym grodzie, który dał początek wspaniałej historii Budapesztu! Odkryj bezcenne i ukochane dla każdego Węgra symbole państwowości – Basztę Rybacką, neogotycki Kościół św. Macieja wraz z Placem Świętej Trójcy! Spójrz na dostojną panoramę Bramy Wiedeńskiej oraz Pałacu Królewskiego. Podziwiaj słynne mosty Budapesztu: Most Wolności, Most Łańcuchowy i Most Elżbiety, za którym rysuje się potężna bryła narodowej świątyni – Bazyliki św. Stefana! To w jej wnętrzach przechowywana jest najważniejsza relikwia Madziarów – zasuszona dłoń króla Świętego Stefana.

Góra Gellerta – ogarnij wzrokiem cały Budapeszt ze słynnego wzgórza, które dla Węgrów symbolizuje trudy walki o wolność kraju. Pomnik Wolności otoczony soczystą zielenią i lekki wiaterek „na wysokości” skłonią nas do zadumy nad pięknem tej starej metropolii i chwili wytchnienia!

Vaci Utca – zdaniem miejscowych być w Budapeszcie to przejść się i zrobić zakupy na Vaci Utca – głównym, budapeszteńskim bulwarze i popularnym miejscu spotkań! Wysoka i dostojna zabudowa biegnąca równolegle do Dunaju jest usiana licznymi restauracjami, kafejkami oraz ekskluzywnymi sklepami.

Dzielnica Rządowa i Parlament – królestwo Orbana? Zajrzyj do wystawnych wnętrz jednego z najstarszych i najbardziej znanych parlamentów Europy, który symbolizuje mocarstwowe aspiracje i sukcesy Węgrów w XIX wieku. Budapeszt był wszak drugą po Wiedniu stolicą Cesarskiego Imperium!

Plac Bohaterów – największy i najważniejszy plac starego Budapesztu, gdzie do dziś naród zbiera się w przełomowych momentach swojej historii, i gdzie w naszych czasach odbywają się liczne demonstracje i pochody. Na centralnym miejscu stoi słynny, ekspresyjny Pomnik Tysiąclecia upamiętniający 1000-letnią historię państwowości naszych bratanków.

Dzielnica Żydowska – przekonaj się o doniosłej roli Żydów w kształtowaniu węgierskiej potęgi podziwiając Wielką Mauretańsko-Bizantyjską Synagogę i dynamiczną zabudowę dawnej Dzielnicy Żydowskiej. Pomniki i tablice przypominają o martyrologii i holokauście Żydów ale duch tej dynamicznej wspólnoty wciąż jest tu obecny!

Rejs po Dunaju – nie można powiedzieć, że było się w Budapeszcie bez przeżycia wspaniałej przygody jaką jest rejs statkiem po szerokim, modrym Dunaju, pod wspaniałymi mostami stolicy z niepowtarzalną panoramą miasta, jaka roztacza się właśnie i tylko znad Dunaju!

Zachodni biegun Cesarstwa. Austria. Katolickie Imperium Habsburgów.

To serce dawnego Cesarskiego Imperium Habsburgów, które do 1918 roku władało wieloma narodami Europy Środkowej! Niewielki dziś kraj to oaza spokoju i porządku, która zachwyca nas sielskimi pejzażami Alp i rajskimi miasteczkami Tyrolu, które wyglądają jakby zatrzymały się w XIX wieku. Potężne miasta Austrii to bogate i dumne ośrodki europejskiej kultury i sztuki, które walnie przyczyniły się do umocnienia wielowiekowej potęgi Europy. Posłuchaj więc Straussa i Mozarta oraz oddaj się freudowskim przemyśleniom w ojczyźnie tych wielkich umysłów!

Wiedeń – odkryj założoną jeszcze przez Rzymian ok. 500 r. p.n.e. stolicę Austrii, to pełne przepychu i klasy miasto, które na każdym kroku przypomina nam o swej bogatej i mocarstwowej przeszłości! Wszak z wiedeńskich pałaców i dworów, Habsburgowie przez wiele stuleci roztaczali swe wpływy na całą Europę! Imperium upadło blisko 100 lat temu ale Wiedeń do dziś urzeka wielokulturowością. Na każdym kroku widzimy i czujemy kontrast kultur – germański porządek i dostatek, gorący temperament licznych południowych imigrantów, aromaty modnych wschodnich dań…

Ring – przejdź się głównym XIX wiecznym bulwarem i podniebnym salonem imperialnego Wiednia, który ciągnie się na długości ponad 5 km. Przy Ringu, którego szerokie aleje otoczone elegancko przystrzyżonymi drzewami wytyczono w miejscu dawnych murów obronnych Wiednia, mieszczą się, w większości odbudowane po zniszczeniach II Wojny Światowej, okazałe gmachy – świadkowie dumnej historii oraz wspaniałej kultury stolicy dawnego Imperium Habsburgów – Parlament, Uniwersytet, Teatr, Opera, czy Muzeum Historii Sztuki.

Schönbrunn – zanurz się w cesarskim luksusie i odwiedź jedną z najwznioślejszych i oryginalnych barokowych rezydencji Europy! Posiadający ponad 1440 komnat ogromny pałac, wybudowany przez Habsburgów w XVII i XVIII wieku zachwyca barokowym, wystawnym wystrojem, luksusowym wyposażeniem z dawnych epok, licznymi freskami i sztukateriami we wnętrzach oraz charakterystyczną, żółtą elewacją. Przejdź się wytwornymi alejami geometrycznie wytyczonego i „rzeźbionego” ogrodu francuskiego, w którym znajduje się dziewiętnastowieczna szklana bryła Palmiarni.

Kościół Karola Boromeusza – odkryj barokową perłę austriackiej stolicy, cesarską świątynię wzniesioną w ciężkich czasach epidemii nawiedzających Wiedeń i całą Europę. Daj się ponieść magii symbolicznych rzeźb i scen w przepełnionych mistycyzmem wnętrzach barokowego kościół. Na zewnątrz zachwyci Cię czarująca pamiątka po XIX wieku – jedna z najpiękniejszych, zabytkowych stacji wiedeńskiego metra na Placu Karola!

Belweder i ogrody pałacowe – zobacz letnisko cesarzy, majestatyczną, barokową siedzibę dynastii Habsburgów – to tu od 1752 roku mieściła się letnia rezydencja cesarzy, odbywały się huczne, dworskie bankiety i przechowywano cenne płótna będące w posiadaniu władców Cesarstwa. Kompleks, którego kunszt podkreśla słynny Złoty Gabinet, składa się z dwóch budynków, które rozdziela przestronny ogród w stylu francuskim, zdobiony galerią kamiennych sfinksów.

Kościół Kapucynów i grobowce cesarskie – zobacz tę niepozorną świątynię z XVII wieku, w której podziemiach znajdują się niezliczone grobowce austriackich cesarzy z dynastii Habsburgów! Jest tu ponad 140 ozdobnych, pełnych przejmującej symboliki sarkofagów władców. Memento Mori.

Pałac Hofburg – to właśnie stąd, aż do 1918 roku, Habsburgowie rządzili swym imperium! Dziś siedziba prezydenta Austrii, dawniej wspaniałe założenie „forum cesarskiego” i świadectwo wielowiekowej potęgi Habsburgów, budowane od XIII wieku, a ukończone dopiero w XX wieku. To tu co roku odbywa się dostojny Cesarski Bal Sylwestrowy. Na zewnątrz czekają na nas wspaniałe, zielone place, stylowe kafejki i kunsztownie wytyczone parki, gdzie z przyjemnością spędzimy chwilę wytchnienia, jak na prawdziwą arystokrację przystało… Pokochasz Wiedeń!

To tylko garstka atrakcji, jakie mamy Tobie do zaoferowania!

PODOBNE PRODUKTY

Escape & Explore Club Sp. z o.o.

 • Siedziba:
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Polska

 • Punkt sprzedaży:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Polska
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

 • Headquarters (head Office):
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Poland

 • Branch:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Poland
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

CONTACT WITH US

© Copyright 2017 by Escape & Explore Club Sp. z o.o.