Wiedeń

Wiedeń i Budapeszt. Odkryj Perły Dawnego Cesarstwa...

Dlaczego warto wybrać się z nami do Wiednia i Budapesztu?

Kunszt i kontrasty Dawnego Cesarstwa… Dwa bieguny – Wiedeń i Budapeszt?

Zachodni biegun Cesarstwa. Austria. Katolickie Imperium Habsburgów.

To serce dawnego Cesarskiego Imperium Habsburgów, które do 1918 roku władało wieloma narodami Europy Środkowej! Niewielki dziś kraj to oaza spokoju i porządku, która zachwyca nas sielskimi pejzażami Alp i rajskimi miasteczkami Tyrolu, które wyglądają jakby zatrzymały się w XIX wieku. Potężne miasta Austrii to bogate i dumne ośrodki europejskiej kultury i sztuki, które walnie przyczyniły się do umocnienia wielowiekowej potęgi Europy. Posłuchaj więc Straussa i Mozarta oraz oddaj się freudowskim przemyśleniom w ojczyźnie tych wielkich umysłów!

Co Cię czeka po drodze?

Wiedeń – odkryj założoną jeszcze przez Rzymian ok. 500 r. p.n.e. stolicę Austrii, to pełne przepychu i klasy miasto, które na każdym kroku przypomina nam o swej bogatej i mocarstwowej przeszłości! Wszak z wiedeńskich pałaców i dworów, Habsburgowie przez wiele stuleci roztaczali swe wpływy na całą Europę! Imperium upadło blisko 100 lat temu ale Wiedeń do dziś urzeka wielokulturowością. Na każdym kroku widzimy i czujemy kontrast kultur – germański porządek i dostatek, gorący temperament licznych południowych imigrantów, aromaty modnych wschodnich dań…

Ring – przejdź się głównym XIX wiecznym bulwarem i podniebnym salonem imperialnego Wiednia, który ciągnie się na długości ponad 5 km. Przy Ringu, którego szerokie aleje otoczone elegancko przystrzyżonymi drzewami wytyczono w miejscu dawnych murów obronnych Wiednia, mieszczą się, w większości odbudowane po zniszczeniach II Wojny Światowej, okazałe gmachy – świadkowie dumnej historii oraz wspaniałej kultury stolicy dawnego Imperium Habsburgów – Parlament, Uniwersytet, Teatr, Opera, czy Muzeum Historii Sztuki.

Schönbrunn – zanurz się w cesarskim luksusie i odwiedź jedną z najwznioślejszych i oryginalnych barokowych rezydencji Europy! Posiadający ponad 1440 komnat ogromny pałac, wybudowany przez Habsburgów w XVII i XVIII wieku zachwyca barokowym, wystawnym wystrojem, luksusowym wyposażeniem z dawnych epok, licznymi freskami i sztukateriami we wnętrzach oraz charakterystyczną, żółtą elewacją. Przejdź się wytwornymi alejami geometrycznie wytyczonego i „rzeźbionego” ogrodu francuskiego, w którym znajduje się dziewiętnastowieczna szklana bryła Palmiarni.

Kościół Karola Boromeusza – odkryj barokową perłę austriackiej stolicy, cesarską świątynię wzniesioną w ciężkich czasach epidemii nawiedzających Wiedeń i całą Europę. Daj się ponieść magii symbolicznych rzeźb i scen w przepełnionych mistycyzmem wnętrzach barokowego kościół. Na zewnątrz zachwyci Cię czarująca pamiątka po XIX wieku – jedna z najpiękniejszych, zabytkowych stacji wiedeńskiego metra na Placu Karola!

Belweder i ogrody pałacowe – zobacz letnisko cesarzy, majestatyczną, barokową siedzibę dynastii Habsburgów – to tu od 1752 roku mieściła się letnia rezydencja cesarzy, odbywały się huczne, dworskie bankiety i przechowywano cenne płótna będące w posiadaniu władców Cesarstwa. Kompleks, którego kunszt podkreśla słynny Złoty Gabinet, składa się z dwóch budynków, które rozdziela przestronny ogród w stylu francuskim, zdobiony galerią kamiennych sfinksów.

Kościół Kapucynów i grobowce cesarskie – zobacz tę niepozorną świątynię z XVII wieku, w której podziemiach znajdują się niezliczone grobowce austriackich cesarzy z dynastii Habsburgów! Jest tu ponad 140 ozdobnych, pełnych przejmującej symboliki sarkofagów władców. Memento Mori.

Pałac Hofburg – to właśnie stąd, aż do 1918 roku, Habsburgowie rządzili swym imperium! Dziś siedziba prezydenta Austrii, dawniej wspaniałe założenie „forum cesarskiego” i świadectwo wielowiekowej potęgi Habsburgów, budowane od XIII wieku, a ukończone dopiero w XX wieku. To tu co roku odbywa się dostojny Cesarski Bal Sylwestrowy. Na zewnątrz czekają na nas wspaniałe, zielone place, stylowe kafejki i kunsztownie wytyczone parki, gdzie z przyjemnością spędzimy chwilę wytchnienia, jak na prawdziwą arystokrację przystało… Pokochasz Wiedeń!

WĘGRY – większość kojarzy jedynie znane powiedzenie o „naszych bratankach”. Jednak przedziwny i intrygujący język Madziarów jest kompletnie niezrozumiały dla naszych uszu, mimo że rzekomo od 1100 lat wspólnie żyjemy i najlepiej świętujemy w sercu Europy. Jak się rozumieliśmy?

Ten tajemniczy kraj przy bliższym poznaniu ukazuje niezwykłe kontrasty i wschodnią egzotykę! Zjawiskowe zamki i imperialna stolica małego kraju – Budapeszt, największe jezioro Europy Środkowej – słynny w PRL-u Balaton, ukryte w skałach zasoby leczniczych wód termalnych czy wspaniała, pikantna kuchnia z legendarnymi winami, stanowią wyjątkowy magnes dla podróżników lubujących się w kontrastach.

BUDAPESZT – wschodnia Stolica Cesarstwa, nie bez powodu intryguje przybyszów z Zachodu. Magiczne miasto nad „pięknym modrym Dunajem” słynie ze skocznych rytmów, wybornego wina, przepięknych wiszących mostów, imperialnej klasy zabytków oraz uzdrowisk z leczniczymi źródłami, które wyrzucają codziennie aż 70 mln litrów wody o temperaturze dochodzącej do 77°C!

W Budapeszcie odkryjesz niepowtarzalne kontrasty, to tu przez wieki ścierały się charaktery wschodniej i zachodniej Europy. Efektem tego jest splendor imperium habsburskiego przeplatający się z wpływami orientalnymi i pozostałościami po starożytnych Rzymianach. Dla jednych w Budapeszcie zaczynają się Bałkany, dla drugich to Paryż Wschodu. Tak czy inaczej, zdziwicie się, jak fantastyczne uroki kryje w sobie węgierska stolica…

Wzgórze Zamkowe – duch madziarskiej stolicy w prastarym grodzie, który dał początek wspaniałej historii Budapesztu! Odkryj bezcenne i ukochane dla każdego Węgra symbole państwowości – Basztę Rybacką, neogotycki Kościół św. Macieja wraz z Placem Świętej Trójcy! Spójrz na dostojną panoramę Bramy Wiedeńskiej oraz Pałacu Królewskiego. Podziwiaj słynne mosty Budapesztu: Most Wolności, Most Łańcuchowy i Most Elżbiety, za którym rysuje się potężna bryła narodowej świątyni – Bazyliki św. Stefana! To w jej wnętrzach przechowywana jest najważniejsza relikwia Madziarów – zasuszona dłoń króla Świętego Stefana.

Góra Gellerta – ogarnij wzrokiem cały Budapeszt ze słynnego wzgórza, które dla Węgrów symbolizuje trudy walki o wolność kraju. Pomnik Wolności otoczony soczystą zielenią i lekki wiaterek „na wysokości” skłonią nas do zadumy nad pięknem tej starej metropolii i chwili wytchnienia!

Vaci Utca – zdaniem miejscowych być w Budapeszcie to przejść się i zrobić zakupy na Vaci Utca – głównym, budapeszteńskim bulwarze i popularnym miejscu spotkań! Wysoka i dostojna zabudowa biegnąca równolegle do Dunaju jest usiana licznymi restauracjami, kafejkami oraz ekskluzywnymi sklepami.

Dzielnica Rządowa i Parlament – królestwo Orbana? Zajrzyj do wystawnych wnętrz jednego z najstarszych i najbardziej znanych parlamentów Europy, który symbolizuje mocarstwowe aspiracje i sukcesy Węgrów w XIX wieku. Budapeszt był wszak drugą po Wiedniu stolicą Cesarskiego Imperium!

Plac Bohaterów – największy i najważniejszy plac starego Budapesztu, gdzie do dziś naród zbiera się w przełomowych momentach swojej historii, i gdzie w naszych czasach odbywają się liczne demonstracje i pochody. Na centralnym miejscu stoi słynny, ekspresyjny Pomnik Tysiąclecia upamiętniający 1000-letnią historię państwowości naszych bratanków.

Dzielnica Żydowska – przekonaj się o doniosłej roli Żydów w kształtowaniu węgierskiej potęgi podziwiając Wielką Mauretańsko-Bizantyjską Synagogę i dynamiczną zabudowę dawnej Dzielnicy Żydowskiej. Pomniki i tablice przypominają o martyrologii i holokauście Żydów ale duch tej dynamicznej wspólnoty wciąż jest tu obecny!

Rejs po Dunaju – nie można powiedzieć, że było się w Budapeszcie bez przeżycia wspaniałej przygody jaką jest rejs statkiem po szerokim, modrym Dunaju, pod wspaniałymi mostami stolicy z niepowtarzalną panoramą miasta, jaka roztacza się właśnie i tylko znad Dunaju!

To tylko garstka atrakcji, jakie mamy Tobie do zaoferowania!

PODOBNE PRODUKTY

Escape & Explore Club Sp. z o.o.

 • Siedziba:
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Polska

 • Punkt sprzedaży:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Polska
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

 • Headquarters (head Office):
    ul. Terebelska 57 B
  21-500 Biała Podlaska, Poland

 • Branch:
    ul. Odkryta 31/7
  03-140 Warszawa, Poland
 •    (+48 22) 300 47 87

 •    (0048) 668 578 266

 •    (0048) 668 171 176

 •    biuro@escapeclub.eu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

CONTACT WITH US

© Copyright 2017 by Escape & Explore Club Sp. z o.o.